Vitovent 300 pro rodinné domky

Vitovent 300

 

Vitovent 300

Prima ovzduší mezi vlastními čtyřmi stěnami 

Moderní okna a domy v nízkoenergetickém provedení jsou projektovány tak, aby byly co „nejtěsnější“, aby zabránily tepelným ztrátám. To však zároveň brání výměně vzduchu zvenku dovnitř. Kvalita vzduchu významně ovlivňuje kvalitu našeho bydlení a života. Větrací systémy pro obytné prostory Vitovent 300 se starají o čerstvý vzduch a příjemné ovzduší v místnosti aniž by přitom plýtvaly energií.

Čerstvý vzduch pro příjemný pocit 

Vzduch cítíme jako „čerstvý“, když koncentrace CO2 klesne pod 0,1 obj.. %. Pokud kvůli tomu otevřeme okno, větráme buď příliš a plýtváme teplem na vytápění. Nebo větráme příliš málo, cítíme se unavení a oslabení. Větrací systém pro obytné prostory jako je Vitovent 300 od firmy Viessmann naproti tomu plynule vytváří příjemné zdravé ovzduší v místnosti.

Preventivní ochrana proti plísni 

Vlhký vzduch v místnosti je jedním z hlavních důvodů pro napadení plísní. Vitovent 300 vyrovnaně hospodaří s vlhkem v místnostech. Tak se dá zabránit poškození stavby. Zabránění růstu plísní stejně jako filtrace venkovního vzduchu přispívají dále k většímu pohodlí a dobrému pocitu.

Optimálně větrat, méně platit 

Každý systém větrání potřebuje ke svému provozu elektrickou energii – ale toto využití energie se vyplatí. Protože tepelná energie, která je uložena ve spotřebovaném vzduchu, se dá z větší části získat znovu zpět. Tak větráte bez tepelných ztrát a šetříte – viděno z pohledu celého roku - náklady na vytápění.

Rozhodněte se pro stále dobrý pocit 

Vitovent 300 plynule vyměňuje vzduch a odstraňuje aromatické a škodlivé látky. Pomocí dálkového ovládání můžete větrání pohodlně regulovat.

Větrání téměř bez ztráty energie 

U Vitoventu 300 je trumfem úspora energie. Výkonný výměník tepla přivádí zpět více než 90% tepla obsaženého ve spotřebovaném vzduchu a ohřívá tak vzduch proudící dovnitř. Díky velmi efektivním motorům na stejnosměrný proud se získá zpět patnáctinásobek tepelné energie. Tím ušetříte na 150 m2 obytné plochy asi 300 litrů topného oleje za rok.

Alergici si mohou oddechnout 

Filtrační systém s efektivním pylovým filtrem (třída filtru 6) čistí přiváděný vzduch. Tak si mohou alergici v místnosti dopřát nejlepší ovzduší.

Výhody na první pohled:

  • Stará se o příjemné a zdravé ovzduší v místnosti
  • Šetří náklady na vytápění
  • Stupeň zpětného získávání tepla nad 90 % redukuje ztráty tepla větráním na minimum a snižuje náklady na vytápění
  • Úsporné motory na stejnosměrný proud s konstantním objemovým tokem a regulací rovnováhy udržují konstantní proudění vzduchu nezávisle na statickém tlaku
  • Filtrování venkovního vzduchu – důležité pro alergiky
  • Menší zatížení zápachem
  • Vyrovnané hospodaření s vlhkem zamezuje škodám na stavbě
  • Zavřená okna – větší jistota proti vloupání a ochrana před hlukem 

Vitovent 300


Vyberte si ta pravá

Při výběru kachlových kamen zvažte, jak by měla vypadat a jakou plnit funkci. V nabídce máme kachlová krbová kamna s teplovodním výměníkem nebo kamna teplovzdušná.

RSS

Novinky

Až se zima zeptá, jak jste se připravili

Odpovíte výběrem z naší nabídky

© 2022, Kamnářství Pešek – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑