TERMOITALY BUILT IN

Venkovní„fasáda“ používá nejmodernější materiály. Čelní dvířka mají sklo, přední část sporáku je orámovaná broušenou nerez ocelí, a i boky sporáku jsou nerezové. Vše ideálními materiály prointegraci do kuchyňské linky. Varná plotna je vyrobena z extra silné litiny. Dvě varné plotýnkymají zabroušený povrch, takže vaření je velmi rychlé. Ostatní povrch je smaltovaný a případnévylití vody nezpůsobí žádnou újmu. Teplovodní výměník je se systémem D.S.A. Regulace hořenítermostatem.

Je pravda, že v létě se používat nedá vždy musíte mít náhradní možnost vařit na plynu nebo elektrice ale v chladném počasí budete mít příjemné teplo a podstatně snížíte náklady na topení. Přestože dřevo vytváří vysoké teploty, boční teplovzdušné stěny umožňují bezpečné zabudování. Konstrukční rozměry jsou přesně takové aby integrace do linky byla dokonalá. Dostatečný výkon do vody ( 15,1 kW) Vám umožní instalaci i do většího domu.

Promyšlená konstrukce slaví úspěch.

Venkovní „fasáda“ používá nejmodernější materiály. Čelní dvířka mají sklo, orámování satinovanou nerez ocelí jsou ty pravé materiály pro integraci do linky. Varná plotna z extra silné litiny. Dvě varné plotýnky mají zabroušený povrch, takže vaření je velmi rychlé. Ostatní povrch je smaltovaný a případné vylití vody nezpůsobí žádnou újmu.Teplovodní výměník je systému Nordica D.S.A. Co to znamená?

Tak za prvé - tlak!

Ten je až 3 Bary ale zkoušený ve výrobě je  na 6 Barů. Toto zcela vylučuje  poškození v případě jakékoliv poruchy nebo přetopení.

Za druhé bezpečnost.

Při poruše oběhu vody nebo většího naložení paliva kdy systém ÚT není schopen všechno teplo absorbovat dojde k otevření bezpečnostního termostatického ventilu. Průtokem chladné vody z vodovodního řádu se vnitřní teplota sníží na bezpečnou hodnotu. Po ochlazení a případném snížení nastavitelné teploty na zabudovaného termostatu se provoz vrátí do původních hodnot.

Za třetí automatický provoz topení.

Ne, že by to za Vás přikládalo palivo. To  musíte podle potřeby provádět vždy sami ale když nastavíte na otočném knoflíku teplotu vody, tak kapilární termostat v závislosti na vnitřní teplotě reaguje otvíráním nebo přivíráním vzduchu a udržuje stálou teplotu vody.

Dvojité spalování s regulovatelnými šoupátky je pro jednoduchost zepředu. Jak roztápěcí primární, tak i sekundární je silně předhříván a i třetí terciární má vliv na účinnost 83%.Tato hodnota je tak vysoká, že kdyby byla státní podpora jako dříve dostanete na instalaci peníze. Ještě se nesmí zapomenout na velký popelník pod roštem ale i možnost zvedání roštu.

Trouba je celá posmaltovaná a labyrint přepážek kouře  vytváří rovnoměrnou teplotu na všech místech. Teploměr instalovaný ve dvířkách usnadňuje pečení do „zlatova“.

Kličky dvířek jsou potaženy teflonem, proto nepálí ani nekloužou.

Výkon do vzduchu v kW: 3,3
Výkon do vody v kW: 15,1
Spotřeba paliva v kg/h: 5,1
Velikost kouřovodu v mm: 160
Vývod kouřovodu: horní, zadní
Účinnost v %: 83
Hmotnost v kg: 283
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3: 527
Velikost externího vzduchu v mm: bez přímého napojení
Výška v mm: 853
Šířka v mm: 996
Hloubka v mm: 730
Typ spalování: Třístupňové
Obklad: nerezový plášť
Konstrukce spalovacího prostoru: litina, ocelový výměník
Typ roštu: Zvedací
Popelník: Vyjímatelný
Velikost polen v mm: 300
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm: 233x160
Rozměry spalovacího prostoru v mm: 257x350x407
Rozměry trouby v mm: 307x418x430
Přenos tepla: konvekcí, vodou
Doporučený tah komínu v Pa: 17 - 20
Hmotnostní průtok spalin v g/s: 21
Výstupní teplota spalin v °C: 174

tn_obrazek_1111.jpg

tn_obrazek_1110.jpg

tn_obrazek_1109.jpg

tn_obrazek_1108.jpg

tn_obrazek_1107.jpg

tn_obrazek_1106.jpg

Zaujal Vás tento sporák ? neváhejte nám napsat!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vyberte si ta pravá

Při výběru kachlových kamen zvažte, jak by měla vypadat a jakou plnit funkci. V nabídce máme kachlová krbová kamna s teplovodním výměníkem nebo kamna teplovzdušná.

RSS

Novinky

Až se zima zeptá, jak jste se připravili

Odpovíte výběrem z naší nabídky

© 2022, Kamnářství Pešek – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑